Faurecia Clean Mobility Bakov

Key figures

Image

Vyrábíme výfukové systémy

Image

630
zaměstnanců

Image

Dodáváme značkám jako Porsche, Lamborghini nebo Ferrari

Image

Využíváme cobotů – kolaborativních robotů

Základní informace

Bakovský závod se začal budovat v červnu 1999 a v lednu 2000 se otvírala první část výroby. Celý závod tak, jak jej můžete poznat v současnosti, vyrostl postupně ve třech etapách.

V letech 2009 – 2013 byla součástí areálu i prototypová hala, která se poté kvůli kapacitním důvodům přesunula do nového závodu v Bezděčíně.

Počet zaměstnanců se pohybuje kolem 630 vč. agenturních operátorů.

Hlavními zákazníky jsou  především koncern Volkswagen, Opel, PSA, Volvo, Audi a celá řada dalších výrobců osobních automobilů.

Závod je velice stabilní, co se týká zaměstnanců, seniorita jak ve výrobě, tak v podpůrných funkcích se pohybuje kolem 8,5 roku.

V současné době se výroba zaměřuje hlavně na „cold end“, což je část výfuku za katalyzátorem až po koncovku.

Specifikem bakovského závodu je výroba výfukových klapek , které jsou součásti výfuku. Zvyšuje výkon motoru a také vytváří zvukový efekt především u silných sportovních vozů (Ferrari, Lamborgini, Porsche apod.), ale v poslední době se začíná používat i u dalších automobilů.

V bakovském závodě se setkáte s nejmodernějšími technologiemi zpracování kovů – tvarování a lisování plechů a trubek za studena, celá řada svařovacích technologií, jak ručního, tak robotizovaného svařování.  V březnu 2017 byl instalován první „cobot“ čímž se tak Bakov dostává blíže k digitalizace a automatizaci.