Faurecia Interiors Pardubice

Key figures

Image

400
zaměstnanců

Image

Vyrabíme interiéry pro Škoda auto, TPCA a GM

Image

Špičková technologie vstřikování plastů

Základní informace

Faurecia Interiors Pardubice – jsme jedním ze dvou Faurecia závodů v České republice, který spadá do divize „interiéry“  a zaměřujeme se na výrobu textilních a plastových dílů pro automobilový průmysl.  V rámci rodiny Faurecia je náš závod unikátní díky své  kombinaci 2 technologií – vstřikování plastů a termoformátování textilií.

Historie našeho závodu je bohatá,  sahá až do poloviny 90. let minulého století. Během této doby docházelo k postupné transformaci, změně majitelů a částečně i ke změně vyráběných produktů, po celou dobu však byla hlavním předmětem podnikání výroba dílů pro automobilový průmysl.

Dne 1. 3. 2012 jsme se připojili ke skupině Faurecia Group a stali jsme se tak členem mezinárodní, dynamické, rychle se rozvíjející společnosti.

Našimi předními zákazníky jsou TPCA, GM a Škoda.

V loňském roce jsem úspěšně získali 2 nové projekty, na jejichž přípravě již nyní intenzivně pracujeme. Jde o projekt pro prémiového zákazníka BMW, jehož spuštění očekáváme v druhém pololetí roku 2018 a projekt OPEL MOKKA, jehož spuštění očekáváme v prvním pololetí roku 2019.

Nejdůležitějšími zdroji, které u nás máme, jsou naši zaměstnanci. Ať už se jedná o zaměstnance ve výrobě, bez kterých by kvalitní výrobek ani vzniknout nemohl, nebo o zaměstnance, kteří administrativně podporují chod našeho závodu, jsou pro nás číslem 1! V současné době zaměstnáváme cca 400 pracovíků. Toto číslo však díky novým projektům začne již v průběhu příštího roku  narůstat. Růst společnosti umožňuje profesní a kariérní růst také svým zaměstnancům. Rosteme a naši lidé s námi.

V létě 2016 prošel náš závod kompletní rekonstrukcí – od výrobních hal přes společné prostory a jednotlivé kanceláře až po novou fasádu. Jsme moderní a jdeme s trendy na trhu. Chceme, aby naší pověsti odpovídal nejen první dojem při návštěvě u nás, ale hlavně aby u nás byli spokojeni naši zaměstnanci, cítili se zde příjemně.

Úplnou novinkou je zavedení Baby Friendly místnosti pro naše zaměstnance pro případy, kdy je jejich přítomnost v práci krátkodobě nezbytně nutná a neměli k dispozici hlídání.