Práce

Práce ve FORVIA Faurecia

FORVIA Faurecia je mezinárodní společnost vyrábějící komponenty do automobilů s ročním obratem přes 17 miliard EUR. Zabýváme se třemi základními segmenty, kterými jsou výfukové systémy, interiéry a sedačky. Dvěma hlavními oblastmi zájmu jsou pro nás kokpit budoucnosti a udržitelná mobilita. Každé druhé auto na světe má něco od nás.
Flèche


VIE PROGRAM 🗺️ Mezinárodní výzva, která umožňuje čerstvím absolventům rozvíjet dovednosti a získavat zkušenosti v zahraničí po dobu 12 až 24 měsíců v závodech FORVIA Faurecia po celém světě. Program VIE nabízí velmi dobré finanční hodnocení a možnost pokračovat v kariéře s FORVIA Faurecií i po jeho ukončení. Nyní máme po celém světě asi 200 otevřených VIE pozic v oblastech jako: inženýring, logistika, výroba, výzkum a vývoj, kvalita, nové projekty, HSE, HR, Finance,....

Sabina Hajlová

Co ti VIE program dal?

Nové pracovné skúsenosti, kontakty, priateľstvá či už v rámci firmy, VIE komunity alebo okolia a v neposlednom rade osamostatnenie sa a vedieť sa spoliehať sama na seba.

 

V čem je VIE program jiný než klasické zaměstnání?

Z vlastných skúseností neviem posúdiť keďže som ešte klasický kontrakt nemala, ale z môjho pohľadu je prínos v tom, že nie som fixovaná len na jednu pracovnú činnosť, ale môžem sa zapojiť do činností iných oddelení a tým si rozšíriť obzory. V skratke možnosť učiť sa novým veciam je neobmedzená.

 

Jak náročné pro tebe bylo se rozhodnout pro VIE?

Menej náročné než rozhodnúť sa, čo si zajtra oblečiem (haha)

 

Jaká byla tvoje očekávání?Naplnila se?

Dostala som na starosti určité oblasti v controllingu za ktoré teraz zodpovedám a zároveň mám možnosť nahliadať pod „pokličku“ oblastiam, o ktoré mám záujem. V rámci náplne práce sa rozhodne nenudím a zároveň som našla super kolektív. Ak sa ma teda pýtate, či sa moje očakávanie naplnilo, tak rozhodne nie! Moje očakávanie to překonalo 😊

 

Komu bys VIE program doporučila?

Všetkým mladým ktorí chcú zažiť dobrodružstvo

 

Šla bys do toho znovu?

Určite áno, rozhodnutie pre tento program neľutujem, bola to pre mňa skvelá skúsenosť

 

video
play

Katka Banyrová

Co vás motivovalo k tomu ucházet se o pozici Trainee? Proč být tranee ve faurecii?

Po přestěhování z Prahy zpět do Mladé Boleslavi jsem hledala práci, která půjde skloubit s navazujícím magisterským studiem a zároveň mi umožní zůstat v HR oboru. Faurecia Trainee program v té době nabídl oboje a já jsem dodnes moc vděčná, že mě HR Country Team přijal mezi sebe. Trainee program ve Faurecii je za mě super z důvodu, že člověk je schopný zkombinovat studium a práci, která už mu nabízí bohaté profesní zkušenosti. Prostě už to není jen o laminování, skartování a zakládání papírů, ale o tom stát se plnohodnotným členem týmu.

Co Vám Trainee program přinesl?

Spoustu nových zkušeností a skvělé kolegy.

Jaká je Vaše karierní cesta?

Nastoupila jsem v lednu 2019 na pozici HR Country Office Asistentky. Po třech měsících se naskytla příležitost stát se Talent Acquisition Traineekem. Na této pozici jsem strávila zbytek svého prvního roku ve Faurecii. Potom vedla moje cesta z HR Country oddělení na personální oddělení bezděčínského závodu, kde jsem již druhým rokem na pozici Trainee HR Specialisty.

Jak se vám daří zkombinovat školu společně s Trainee programem? Škola a faurecia – jde to dohromady?

Za mě ano. Moji nadřízení mi vždycky vyšli vstříc, ať už se jednalo o moje páteční nepřítomnosti z důvodu výuky, volna na zkoušky a v neposlední řadě dostatečného množství volna na přípravu na státnice. Určitě záleží na náročnosti studia a typu pozice ve Fau, ale z mé zkušenosti to vždy bylo o domluvě.

Co byste na sobě pochválila a naopak co je vaše slabina?

Někdy se bojím nových věcí víc, než je zdrávo. A naopak se mi na mně líbí, že když dostanu nějaký úkol, tak dám 100 % do jeho splnění. Neříkám, že to vždycky klapne, ale co se týká snahy, tak svědomí mám většinou čisté.

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout?

Chtěla bych vidět v mojí práci smysl a chtěla bych být dobrá v tom, co budu dělat, ale konkrétní cíl nemám.

Kam se chcete posunout?

Od října nastupuji na hlavní pracovní poměr jako člen bakovského HR týmu.

Máte nějaký úsměvný zážitek?

Přijďte se někdy podívat, jak v kanceláři čistíme akvárko s rybičkami (smích).

Jak by vás popsali kolegové?

Upřímná (někdy až moc)

Jak bych se popsala sama?

Pragmatik

Kafe nebo čaj?

Já radši studené (pivo)

Praha nebo Brno?

Asi Brno

Růžová nebo modrá?

Růžová

Ranní ptáče nebo sova?

Rozhodně ranní ptáče

Motto?

Nemám