forvia faurecia

Poznejte FORVIA Faurecia Česká Republika

FORVIA Faurecia, společnost skupiny FORVIA, je světovým lídrem v oblasti automobilových technologií. FORVIA Faurecia s 257 průmyslovými areály, 39 výzkumnými a vývojovými centry a 111 000 zaměstnanci působí ve 33 zemích světa.
Flèche

FAURECIA SEATING PÍSEK

Faurecia Components Písek, s.r.o. – je jedním z nejúspěšnějších závodů v Evropě na výrobu autosedadel. V závodě se vyrábí kovové konstrukce autosedadel již od roku 2007. Zaměřují se na výrobu autosedadel pro významné automobilové společnosti jako je BMW, Porsche, Porsche Panamera, VW Group, PSA Group a GM Europe. 

Základní používanou technologií ve výrobě je svařování, a to jak klasickou metodou, tak i svařování nejmodernějším způsobem, a to metodou laserovou.  V závodě také probíhá montáž těchto konstrukcí na moderních výrobních linkách a lakování ocelových rámů autosedaček.

V současné době závod zaměstnává kolem 500 zaměstnanců v oblasti výroby a administrativy a denně komunikuje se zákazníky i dodavateli z celého světa. 

FAURECIA SEATING PLZEŇ

Faurecia Plzeň, s.r.o. – je nejmladším závodem v České republice.  Provoz zahájili 1. 5. 2013 a vyrábí sedačky pro 4 klíčové zákazníky BMW, OPEL, VW a Mercedes Benz. Ročně závod vyrobí 600 000 kompletních setů do automobilů. Fungují v režimu JIT, což znamená, že nemají téměř žádné skladové zásoby. Výroba je u nich opravdu velmi dynamická, jelikož sedačky, se 20 hodin po výrobě v Nýřanech montují do hotových aut v Německu.

Závod má kolem 1400 zaměstnanců a pořád se rozrůstá. 

FAURECIA CLEAN MOBILITY BEZDĚČÍN

Faurecia Emissions Control Technologies, Mladá Boleslav, s.r.o. – je jedním ze tří závodů v České republice, zabývajících se výrobou výfukových systémů. Tato divize je ve světovém měřítku jedničkou na trhu. Mezi hlavní technologie patří sváření a ohýbání.

První výroba zde začala 1. 5. 2013 a v této době čítal závod kolem 100 zaměstnanců. V závodě aktuálně pracuje kolem 650 zaměstnanců. 

Mezi přední zákazníky závodu patří: FORD, VW, FIAT, TOYOTA, RENAULT, NISSAN, DACIA a další.

FAURECIA CLEAN MOBILITY BAKOV

Faurecia Exhaust Systems s.r.o. – je závod, který se začal budovat v červnu 1999 a v lednu 2000 se otvírala první část výroby. Celý závod tak, jak jej můžete poznat v současnosti, vyrostl postupně ve třech etapách.

Počet zaměstnanců se pohybuje kolem 450 vč. agenturních operátorů.

Hlavními zákazníky jsou především koncern Volkswagen, JLR, Stellantis, Volvo, Audi, Daimler a celá řada dalších výrobců osobních automobilů.

Závod je velice stabilní, co se týká zaměstnanců, seniorita jak ve výrobě, tak v podpůrných funkcích se pohybuje kolem 8,5 roku.

V současné době se výroba zaměřuje hlavně na „cold end“, což je část výfuku za katalyzátorem až po koncovku.

Specifikem závodu je výroba výfukových klapek, které jsou součástí výfuku. Zvyšují výkon motoru a také vytváří zvukový efekt především u silných sportovních vozů (Ferrari, Lamborgini, Porsche apod.), ale v poslední době se začínají používat i u dalších automobilů.

V závodě se setkáte s nejmodernějšími technologiemi zpracování kovů – tvarování a lisování plechů a trubek za studena, celá řada svařovacích technologií, jak ručního, tak robotizovaného svařování.  V březnu 2017 byl instalován první „cobot“ čímž se tak Bakov dostává blíže k digitalizaci a automatizaci.

FAURECIA CLEAN MOBILITY PÍSEK

Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o. je součástí obchodní skupiny Clean Mobility a zaměřuje se na výrobu výfukových systémů (svodová potrubí, katalyzátory, filtry pevných částic) pro zákazníky jako jsou Volvo, Peugeot, Citroen, Opel, VW/Škoda, Ford a další.

Výroba byla zahájena v prosinci 2006 a v současné době závod zaměstnává kolem 450 zaměstnanců. Závod využívá zejména technologie svařování a  zkružování plechů.

FAURECIA INTERIORS PARDUBICE

Faurecia Interiors Pardubice s.r.o. – je jedním ze dvou FORVIA Faurecia závodů v České republice, který spadá do divize „interiéry“ a zaměřuje se na výrobu textilních a plastových dílů pro automobilový průmysl. V rámci rodiny FORVIA Faurecia je závod unikátní díky své kombinaci 2 technologií – vstřikování plastů a termoformátování textilií.

Historie závodu je bohatá,  sahá až do poloviny 90. let minulého století. Během této doby docházelo k postupné transformaci, změně majitelů a částečně i ke změně vyráběných produktů, po celou dobu však byla hlavním předmětem podnikání výroba dílů pro automobilový průmysl.

Dne 1. 3. 2012 se tento závod připojil ke skupině Faurecia Group a stal se tak členem mezinárodní, dynamické, rychle se rozvíjející společnosti.

Předními zákazníky jsou TPCA, GM a Škoda.

FAURECIA INTERIORS PLAZY

Faurecia Interior Systems Bohemia s.r.o. – Závod se začal stavět již v roce 1995. Samotná výroba byla zahájena v roce 1996 dodávkami přístrojových desek pro model Škoda Octavia. V roce 2000 začal závod vedle přístrojových desek vyrábět také dveřní výplně, a to pro model VW Polo. S nárůstem počtu zákazníků a objemu výroby bylo nutné v průběhu následujících let závod několikrát rozšířit. V posledních letech přibyli nejen noví zákazníci, ale i nové technologie výroby.

Faurecia Interiors Plazy patří mezi technozávody vybavené technologiemi pro výrobu téměř celé palety interiérových dílů.