cesta

Poznejte FORVIA Faurecia Česká Republika

FORVIA Faurecia, společnost skupiny FORVIA, je světovým lídrem v oblasti automobilových technologií. FORVIA Faurecia s 257 průmyslovými areály, 39 výzkumnými a vývojovými centry a 111 000 zaměstnanci působí ve 33 zemích světa.
Flèche

FAURECIA SEATING PÍSEK

Faurecia Components Písek - je jedním z nejúspěšnějších závodů v Evropě na výrobu autosedadel. V závodě se  vyrábí kovové konstrukce autosedadel již od roku 2007. Zaměřují se na výrobu autosedadel pro významné automobilové společnosti jako je BMW, Porsche, Porsche Panamera, VW Group, PSA Group a GM Europe. 

Základní používanou technologií ve výrobě je svařování a to jak klasickou metodou, tak i svařování nejmodernějším způsobem a to metodou laserovou. Možná i to je ten důvod, proč zde pracují specialisté z různého odvětví. V závodě také probíhá montáž těchto konstrukcí na moderních výrobních linkách a lakování ocelových rámů autosedaček.

V současné době závod zaměstnává kolem 500 zaměstnanců v oblasti výroby a administrativy a denně komunikuje se zákazníky i dodavateli z celého světa. 

FAURECIA SEATING PLZEŇ

Faurecia v Nýřanech u Plzně – je nejmladším závodem v České republice.  Provoz zahájili 1. 5. 2013 a vyrábí autosedačky pro 4 klíčové zákazníky BMW, OPEL, VW a Mercedes Benz. Ročně závod vyrobí 600 000 kompletních setů do automobilů. Fungují v režimu JIT, což znamená, že nemají téměř žádné skladové zásoby. Výroba je u nich opravdu velmi dynamická, jelikož  sedačky, se 20 hodin po výrobě v Nýřanech montují do hotových aut v Německu

Závod má kolem 1000 zaměstnanců a pořád se rozrůstá. 

FAURECIA CLEAN MOBILITY BEZDĚČÍN

Faurecia Clean Mobility -  je jedním ze tří závodů v České republice, zabývajících se výrobou výfukových systémů. Tato divize je ve světovém měřítku jedničkou na trhu. Zabývají e se technologií sváření a ohýbání.

První výroba  zde začala 1. 5. 2013 a v této době čítal závod kolem 100 zaměstnanců. Během své dosavadní doby působení závod sčítá již kolem 700 zaměstnanců. 

Mezi přední zákazníky závodu patří: FORD, VW, FIAT, TOYOTA, REANULT, NISSAN, DACIA a další

FAURECIA CLEAN MOBILITY BAKOV

Faurecia Clean Mobility Bakov - je závod, který se začal budovat v červnu 1999 a v lednu 2000 se otvírala první část výroby. Celý závod tak, jak jej můžete poznat v současnosti, vyrostl postupně ve třech etapách.

Počet zaměstnanců se pohybuje kolem 450 vč. agenturních operátorů.

Hlavními zákazníky jsou  především koncern Volkswagen, JLR, Stellantis, Volvo, Audi, Daimler a celá řada dalších výrobců osobních automobilů.

Závod je velice stabilní, co se týká zaměstnanců, seniorita jak ve výrobě, tak v podpůrných funkcích se pohybuje kolem 8,5 roku.

V současné době se výroba zaměřuje hlavně na „cold end“, což je část výfuku za katalyzátorem až po koncovku.

Specifikem bakovského závodu je výroba výfukových klapek , které jsou součásti výfuku. Zvyšuje výkon motoru a také vytváří zvukový efekt především u silných sportovních vozů (Ferrari, Lamborgini, Porsche apod.), ale v poslední době se začíná používat i u dalších automobilů.

V bakovském závodě se setkáte s nejmodernějšími technologiemi zpracování kovů – tvarování a lisování plechů a trubek za studena, celá řada svařovacích technologií, jak ručního, tak robotizovaného svařování.  V březnu 2017 byl instalován první „cobot“ čímž se tak Bakov dostává blíže k digitalizace a automatizaci.

FAURECIA CLEAN MOBILITY PÍSEK

Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o. je součástí obchodní skupiny Clean Mobility a zaměřuje se na výrobu výfukových systémů (svodová potrubí, katalyzátory, filtry pevných částic) pro zákazníky jako jsou Volvo, Peugeot, Citroen, Opel, VW/Škoda, Ford a další.

Výroba byla zahájena v prosinci 2006 a v současné době závod zaměstnává kolem 500 zaměstnanců. Závod využívá zejména technologie ohýbání trubek, zkružování plechů a svařování.

FAURECIA INTERIORS PARDUBICE

Faurecia Interiors Pardubice – je edním ze dvou Faurecia závodů v České republice, který spadá do divize „interiéry“  a zaměřuje se na výrobu textilních a plastových dílů pro automobilový průmysl.  V rámci rodiny Faurecia je závod unikátní díky své  kombinaci 2 technologií – vstřikování plastů a termoformátování textilií.

Historie závodu je bohatá,  sahá až do poloviny 90. let minulého století. Během této doby docházelo k postupné transformaci, změně majitelů a částečně i ke změně vyráběných produktů, po celou dobu však byla hlavním předmětem podnikání výroba dílů pro automobilový průmysl.

Dne 1. 3. 2012 se tento závod připojili ke skupině Faurecia Group a stali  se tak členem mezinárodní, dynamické, rychle se rozvíjející společnosti.

Předními zákazníky jsou TPCA, GM a Škoda.

FAURECIA INTERIORS PLAZY

Faurecia Interiors Plazy - Závod se začal stavět již v roce 1995. Samotná výroba byla zahájena v roce 1996 dodávkami přístrojových desek pro model Škoda Octavia. V roce 2000 začal závod vedle přístrojových desek vyrábět také dveřní výplně, a to pro model VW Polo. S nárůstem počtu zákazníků a objemu výroby bylo nutné v průběhu následujících let závod několikrát rozšířit. V posledních letech přibyli nejen noví zákazníci, ale i nové technologie výroby.

Faurecia Interior Mladá Boleslav patří mezi středně velké podniky. FIS Mladá Boleslav patří mezi technozávody vybavené technologiemi pro výrobu téměř celé palety interiérových dílů.

zajímavosti

 

práce
play